BS EN 15713:2009 GİZLİ MALZEMENİN GÜVENLİ İMHASI

BS EN 15713:2009, kuruluşlara basılı planlar, dokümanlar ve çizimler, HARDDISK, SIM Kartlar, ses ve video kayıt cihazları, bilgisayar bileşenleri, kimlik kartları, ödeme ve yükleme kartları, tıbbi kayıtlar ve röntgen benzeri gizli malzemelerin, gizli ve güvenli bir şekilde taşınması ve imhası konusunda bir dizi yönetim ve kontrol tavsiyesi sunar.

EN 15713 standardı müşterileri adına gizli bilgileri yok eden şirketler tarafından uyulması gereken ana koşullar için bir çerçeve sağlamaktadır. Bu çerçeve; bilgilerin güvenliği sağlamak, belirli standart boyutlarda parçalamak gibi bir dizi koşullar hakkında yol gösterecektir.

BS EN 15713:2009 GİZLİ MALZEMENİN GÜVENLİ İMHASI Yararları:

Personelin güvenlik taraması, tesislerin güvenliği, hassas bilgilerin nasıl toplandığı, korunduğu, malzemelerin imhası sırasında güvenlik önlemleri, yönetim ve gizli madde imha kontrolü, imha sürecinin izlenebilirliği ile bu sektörde faaliyet gösteren şirketlerin rekabet gücünün arttırılmasına yardımcı olacaktır.

Belgelendirmeye Hazır mısınız?

El kitabı tanımlanmış olmalıdır. Bu kitap, kalite yönetim sisteminin kapsamını tanımlamalıdır.
Kalite yönetim sisteminin uygunluğunun ve etkinliğinin değerlendirilmesini kapsayan en az bir  yönetim gözden geçirme toplantısının gerçekleştirilmesi ve kayıt altına alınmış olmalıdır.
Standardın her bir maddesinin yetkili denetçiler tarafından denetlenmesini kapsayan en az bir iç denetimi tamamlanmış olmalıdır.
Firma organizasyon yapısını tanımlamalı ve ilgili pozisyondaki kişiler için görev, yetki ve sorumluluklarını oluşturmalıdır.